Podkłady amortyzujące

Zmień wielkość liter
+
-

Aby nawierzchnia była jak najbardziej zbliżona do naturalnej pod względem parametrów amortyzujących stosuje się pod nią podkłady wytłumiające energię odbicia piłeczki golfowej. Podkłady  te mają za zadanie minimalizacje odbicia piłki po wrzuceniu jej na green z dużej odległości.

Przeprowadziliśmy testy różnych podkładów aby wybrać najlepszy.

Glob Grass golf podkład sztuczna trawa testy 1 (212x300)  Glob Grass golf podkład sztuczna trawa testy 8 (200x300)

 

Piłki golfowe zostały zrzucane z wysokości 4 m  po czym sprawdzaliśmy odbicie piłki od nawierzchni (sztucznej trawy zasypanej piaskiem kwarcowym oraz podkładu)

Glob Grass golf podkład sztuczna trawa testy 5 (300x200)   Glob Grass golf podkład sztuczna trawa testy 2 (300x200)

 

Testy zostały przeprowadzone zarówno w warunkach suchych jak i mokrych. Większość podkładów miała zdecydowanie lepsze właściwości tłumienia w warunkach mokrych.

Glob Grass golf podkład sztuczna trawa testy 7 (300x200)  Glob Grass golf podkład sztuczna trawa testy 6 (300x200)

 

Wyniki testów.

Po przebadaniu kilkunastu różnych podkładów wybraliśmy podkłady dobrze tłumiące odbicie zarówno w warunkach mokrych jak i suchych. Naszym zdaniem grubość podkładu powinna mieścić się w granicach od 10mm do 15mm.

W warunkach gdzie piłeczka golfowa będzie wrzucana na green z dużych odległości warto zainwestować w podkład amortyzujący tzw. shock-pad pod sztuczną trawę zdecydowanie poprawi on jakość gry.