Green na zewnątrz

Zmień wielkość liter
+
-

 

Kilka etapów  budowy greena na zewnątrz. 

 

1.Pierwszym krokiem w budowie greena na zewnątrz jest znalezienie odpowiedniego miejsca. Nie powinno ono być w bezpośrednim sąsiedztwie z drzewami czy wysokimi krzewami. Najlepiej wybrać miejsce nasłonecznione dzięki czemu unikniemy porastania na trawie mchów i porostów. 

 

2. Drugim krokiem jest sprawdzenie warunków geotechnicznych danego terenu. Jeśli jest to teren przesiąkliwy czyli łatwo odprowadzającym wodę (tereny piaszczyste) to nie stosujemy dodatkowych odwodnień. Natomiast jeśli teren nie jest przesiąkliwy (iły, gliny) to należny zastosować drenaż,  szczególnie przy dużych greenach.

Więcej informacji jak przygotować podbudowę można znaleźć w zakładce na naszej stronie przygotowanie podbudowy.

 

3. Następnie należy wybrać odpowiednią trawę.

Profesjonalne trawy golfowe posiadają włókno poliamidowe, które cechuje się wysoką temperaturą topnienia oraz bardzo niskim współczynnikiem tarcia. Ma to znaczenie głównie w przypadku wybijania piłeczki golfowej z greena za pomocą kija golfowego gdzie występują wysokie temperatury pomiędzy trawą a kijem.

Mniej profesjonalne trawy posiadają włókna polietylenowe. Ważne jest aby trawa na green była jak najbardziej gęsta poprawi to jakość toczenia się piłeczki.

Szybkość toczenia się piłki golfowej możemy regulować za pomocą ilości wsypanego piasku, im więcej piasku wsypiemy tym szybciej będzie toczyć się piłeczka.

 

Warto zainwestować w podkład amortyzujące pod trawę na greenie. Która ma za zadanie minimalizowanie odbicia się piłeczki na greenie. Szczególnie polecamy podkład amortyzujący w sytuacji gdy będziemy mieli możliwość uderzenia na green z dużej odległości.

 

Na kolejnych zakładkach przedstawiony zostanie sposób montażu greena w dwóch wariantach:

  • green półprofesjonalny – na przygotowanej podbudowie montujemy sztuczna trawę golfową bez podkładu amortyzującego. Trawa w zależności od preferencji zasypywana piaskiem kwarcowym lub nie;
  • green profesjonalny – na podbudowie instalujemy podkład amortyzujący następnie montujemy sztuczna trawę golfową a następnie zasypujemy całość piaskiem kwarcowym suszonym.
 

  Nasz firma podchodzi indywidualnie do każdego projektu.

Aby dostosować naszą ofertę do Państwa potrzeb prosimy kontakt.

biuro@golfowy.eu

W zapytaniu prosimy określić:

  • miejsce inwestycji,
  • planowaną wielkość green-a,
  • odręczny zwymiarowany szkic,
  • termin realizacji.
  • rodzaj trawy

Powyższe informacje pozwolą nam doradzić Państwu w tym temacie jak również przygotować ofertę.